TEKSTESHQIP

Rudi
Ja Me Ty
Lyrics

&ingridi

Puthjet e embla i kujtoj
perkedheljet jo nuk i harroj
por tani me duket si nje loj
dhe pa ty une mundem te jetoj

rudi&ingridi:
jam me ty ne cdo hap te jetes sime
ne cdo tingull te kenges sime,
ne jemi dy.

Rudi:
Dua te di
nese jetoj prap ne endrrat tua
pasi ne mendjen time
ti je akoma me mua
tani une endem ne erresire
edhe pse dielli ndricon
agimi zbardh per mua vetem kur ti me perqafon,
a me kupton?
Kur une them se nuk kam frym pa ty
por e di qe thell ne zemren tende une jetoj me ty
me shih ne sy e me thuaj cfare lexon?
pendim e trishtim
nje lot qe rrjedh deshmon,
por une jam me ty ne cdo hap te jetes sime
ne cdo tingull te kenges sime
ne jemi dy
te pres i deshperuar
larg teje i pergjysmuar
por minut pas minute te ndjej duke u afruar
tani vuaj gabimet
koha zbut dhimbjen
por nuk zhduk kujtimet,
jetoj me pritjen qe e quaj shprese,
me jep dhe nje mundesi qe shpresa te mos vdese

ingridi :
nuk dua te gaboj
nuk dua te degjoj
dhe pa ty une jetoj...

ti me ben te vuaj
ndjenjat me jane shuar
pse me lendon kaq shume
me thuaj

rudi :
Sikur ta dija qe gjerat do shkonin kshu
une do isha menduar
sepse tani qe ti ja larg
kuptoj se kam gabuar
e di qe je lodhur me justifikimet
edhe nje here te vetme
e une premtoj qe do shohesh ndryshimet
e per te prekur kujtimet
kujto telefonatat plot pasion
sa here me the te dua ne telefon a e kujton?
mos harro se syt e mi te ndjekin ty ngado qe shkon.
Ku shkuan endrrat qe ne kishim?
mos valle nuk jemi prap ata qe ishim?
veshtire ti prishim
Se dua te te ndjej ndjej
dua te te kthej kthej
e kur s'te kam prane dua te te gjej gjej.

Jam i penduar per cdo dhimbje qe kam shkaktuar
por akoma besoj ne ate qe kemi ndertuar
besoj ne historine tone
besoj ne dashurine tone
besoj ne nje lidhje te shenjte
qe zgjat pergjithmone

Puthjet e embla i kujtoj
perkedheljet jo nuk i harroj
por tani me duket si nje loj
dhe pa ty une mundem te jetoj

nuk dua te gaboj
nuk dua te degjoj
dhe pa ty une jetoj...

ti me ben te vuaj
ndjenjat me jane shuar
pse me lendon kaq shume
me thuaj