TEKSTESHQIP

Rudi
Evulucion
Lyrics

ref 2×
pasi fiksuam fjale qe shkruam
ndertuam kengen tone
se kjo eshte rryma jone
duke dashur te tregojme
qe s'jemi njelloj me t'jeret
ne hodhem dimensionin tone

rudi
thjesht per egoizem cdo gje e duam vete
dhe si do qe te jete
sme behet vone se car thone
e bej jeten te qete
si pjestar i nje klani rrep
bej ate qe me pelqen
kundra,c'do ligji primitiv
me me mberthen me kthen
sme le te bej ate cka deshiroj
nje opinion qe me bllokon e sme lejon
une te luftoj e te treoj snobizem
menefregizem kundrejt atij qe do me gjykoj
dhe dua te shtoj

DËRGOI: