Rudina Magjistari
Rudina Magjistari
Rudina Magjistari
  • Vendlindja:
  • Tiranë
  • Jeton në
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Gusht 1975
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Rudina Magjistari është këngëtare e njohur. Rudina Magjistari lindi në Tirane në 26 gusht 1975 dhe është prezantuese në TV Klan. Ajo ka nisur karrierën e saj ne televizion që në moshën 15-vjeçare, duke realizuar dhjetëra e dhjetëra programe dhe formate televizive. Prej vitesh drejton programin e saj të përditshëm shumë të ndjekur në TV Klan, i cili fillimisht u quajt "Takimi i Pasdites". Pas një viti tërheqje nga ekrani, për arsye se lindjes së vajzës së saj, prej shtatorit 2016 ajo është rikthyer me programin e saj të përditshëm, i cili filloi të mbajë emrin e saj, thjesht "RUDINA". “RUDINA” transmetohet çdo ditë nga e hëna në të premte në orën 17:00 vetëm në ekranin e RTV KLAN dhe KLAN HD.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3