Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Në Ëndërr Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  29

Në ëndërr shpesh me shfaqësh ti
- plot gaz, jetë e bukurii ..
Plot mirësi edhe plot nurë
- e plot magji krejt si dikur.
Pastaj nuk vi dot në vete
nga mister i ksaj jete ..
Përse më djeg po aj zjarr?
Përse më ndjek deri ne varr?
Ato flakë pse s'fashitenn ?
Nëpër vite që radhiten ..
Përse harresa nuk të merr?
Përse me bëhesh më mister?
Kur u vyshkë ah bukuria?
Pse s'u zbehka dashuria?
Përgjigjjen se gjej askund ..
Për q'a vuajtjen e pafund?

Pse s'të thash të duu' - sa ishe ktuu ? x4

Edhe kur krejt i kam me gat,
e skam kohë as për gjum ..
O më eja n'ëndërr per gjdo natë ..
Dhe le të vuaj dhe më shumë.
- Dhe le të vuaj dhe më gjatë,
se ndryshe s'mund t'kem gat..
E nuk kam unë tjetër fat ..
e unë nuk kam tjetër fat ?

Pse s'të thash të duu' - sa ishe ktuu ? x9

* Oh, pse s'të thash të duu - sa ishe ktuu? *


Ky tekst u dërgua nga Mimoza DragushaSabri Fejzullahu
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/09/2004
Muzika: Ilir Tolaj
Teksti: Arif Demolli
Orkestrimi: Ilir Tolaj


Sabri Fejzullahu - Në Ëndërr
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Ëndërr".
3. Video është e këngës "Në Ëndërr", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0