A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sabri Fejzullahu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  303
  • Vendlindja:
  • Besjanë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sabri Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, popullore moderne, e lehtë dhe popullore qytetare. Sabriu ka marrë epitetin e këngëtarit “avangardë” kosovarë, sepse qysh herët dëgjojë Beatles, Toto Kotunjo, Adriano Celentano nga të cilët u frymëzua, e Rolling Stones. Ai ishte i pari që solli frymën e muzikës moderne në Kosovë. Kënga e tij e parë qe e ka këndu për Radio Televizionin e Prishtinës në vitin 1967, profesionalisht me orkestrën e madhe simfonike. Ajo këngë quhej “Tash jo”. Kjo është kënga e parë profesionalisht e tij. Ndërkaq ka fill...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Ermal Fejzullahut

Shto profile

zyrtare

Xhamat E Thyer (2016)

E Jeta Shkon (2013)

Ku Je Me Kend Je (2012)

Kafe Muhabet (2010)

Po Me Leshon Takati (2008)

Çika E Ulpianës (2008)

Plot Rini Plot Dashuri (2007)

Moj E Mira E Diaspores (2007)

Shërbtor I Këngës (2005)

Merrma Shiun E Prishtines (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Shpirt Magjie
Te Pershendes
Aeroporti
Pse S'të Thashë Të Dua
Loje Pas Shpine
Albanese
Nostalgjia 2015
Nostalgjia
Zjarr Ne Shi
Jam Shum Keq


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

BimBimma

Skivi

Trix (Veli Sahiti)

B-Genius

Korab Shaqiri

Ermal Fejzullahu

Labinot Tahiri (Labi)

Hekuran Krasniqi

Sinan Vllasaliu

Ilir Shaqiri


Tags: Sabri Fejzullahu, Sabria, Sabri Fezullahu, Sabri Fejzullau

Sabri Fejzullahu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018