Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Pajtoji Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kur shpirti trazohet
E syri verbohet
Njeriu humbe miresine
Per nje fjale qe thuhet
Ateher kur nuk duhet,
Zemra mbushet plot mëri.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.

Kur djalli nderhyne
Çdo fjale te fyne,
Pezmi shpirtin e rendon,
Harrohen te mirat
Ne dite te veshtira,
Veq urrejtja na pushton.

Dhe nuk flasin neper vite miqte e vjeter.
Dashurite e mdhaja shuhen per asgje.

Ref:
Pajtoji o zot pajtoji,
Ne shpirt te mos mbajne meri.
Pajtoji o zot drejtoji,
Perseri te ndjejne dashuri.


Ky tekst u dërgua nga  albulena

Sabri Fejzullahu - Pajtoji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pajtoji".
3. Video është e këngës "Pajtoji", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0