Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Doruntinë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Motra Ele,
moj motra ime
tash mes lulesh,
pushon e qete
shi po bie
nga zemra ime
zogjte e qiellit
flutrojne mbi re

Une kendoja
per vendlindjen
ti enderroje
nuserine
motra Ele
moj qma kujton
at te gjoren Doruntine

Pres me muaj
pres me dite
kthimin tend
ne nje pranvere
kure t'agoje
e bardha dite
a do t'zgjohesh
si perhere
a do te zgjohesh si perhere
Druntine moj Doruntine


Ky tekst u dërgua nga Bahtir Perquku

Sabri Fejzullahu - Doruntinë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Doruntinë".
3. Video është e këngës "Doruntinë", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 2