Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Pse S'të Thashë Të Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37

Në ëndërr shpesh më shfaqesh ti
plot gaz jetë e bukuri
plot mirësi edhe plot nur
e plot magji krejt si dikur

Pastaj nuk vij dot në vete
nga mister i kësaj jete
përse më djeg po ai zjarr
përse më ndjek deri në varr

Ato flakë pse s'fashiten
nëpër vite që radhiten
përse harresa nuk të merr?
përse më bëhesh më mister?

Kur u vyshka bukuria
pse s'u zbehka dashuria?
përgjigjen se gjej askund
përqaf vuajtjen e pafund

Pse s'thashë të du?
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
o pse s'thashë të du
sa ishe këtu

Edhe kur krejt i kam me gratë
e s'kam kohë as për gjumë
o, më eja në ëndërr për çdo natë
dhe le të vuaj e më shumë
dhe le të vuaj dhe më gjatë
se ndryshe s'mund të kem gratë
e nuk kam unë tjetër fat
e unë nuk kam tjetër fat

Pse s'thashë të du?
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu

Pse s'thashë të du?
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu

Pse s'thashë të du?
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
pse s'thashë të du
sa ishe këtu
o pse s'thashë të du
sa ishe këtu


Ky tekst u dërgua nga Neroenergie

Sabri Fejzullahu - Pse S'të Thashë Të Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pse S'të Thashë Të Dua".
3. Video është e këngës "Pse S'të Thashë Të Dua", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 1