Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Takimi I Parë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Sabri Fejzullahu"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1994

1994-11-30T23:00:00+00:00Shume vjet kalun qe s ishim pare
Si ti harroj kohrat mbi ty
Me vje per te klithur e per te qare
Shume me mire mos t kisha sy

Mbi floke te kishte reshur bore , rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy , ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre?

Ti që qe simbol i bukurise
Krijuar nga dore hynjore
Ndaj i besoja amshueshmerise
Dhe te tille te kujtoja prore

Mbi floke te kishte reshur bore
Rrudhat te loznin neper fytyre
Ku jane ata sy? Ku ajo dore?
Pse zeri te paska tjeter ngjyre

Kohe e eger kohe tinzare, gjurme qe paska
Lene mbi ty, shume me mire tmos ishim takuar fare
Shume me mire t'mos kisha sy


Ky tekst u dërgua nga Njomza
Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet