Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sabri Fejzullahu - Zemer E Plagosur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  34

Larg ne dhe te huaj ne dhe te huaj
kosoven enderrova ederrova
nen e bab mu duk se i perqafova ,
se i perqafova

eh q'mu lig zemra q'mu lig zemra
kur nga gjumi u zgjova u zgjova
njeva te tjer emra, te tjer emra
sa u permallova

Atje eshte prishtina
aty eshte rugova
zemer e plagosur
atje eshte kosova
2
Atje e lash nenen , e lash nenen
me duar ne gji duar ne gji
atje me pret vasha me pret vasha
me dy syt e zi
ktu jam refugjat refugjat
me dhembje ne zemer ne zemer
veq kosoves se lir kosoves se lir
jo nuk dua tjeter

REF: Atje eshte Prishtina....Akordet:

Larg ne dhe te huaj, dhe te huaj, Dm F F Dm
Koso-oven endrrova, enderro-ova, Dm C C Dm
Nen'e babe mu duk se perqafo-ova, Dm F F C
Se i perqafo-ova-a. C C Dm Dm


Ref.(x2) Atje eshte Prishti-ina-a C F F F
Aty eshte Rrugova-a F F F C
Zemer e plagosu-ur C F F C
Atje eshte Kosova-a C C Dm Dm
Zemer e plagosu-ur C F F C
Atje eshte Kosova-a C C Dm Dm

Sabri Fejzullahu - Zemer E Plagosur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer E Plagosur".
3. Video është e këngës "Zemer E Plagosur", por nuk këndohet nga Sabri Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sabri Fejzullahu:


Komente 0