TEKSTESHQIP

Sabri Fejzullahu
Pik Ne Zemer
Lyrics

Qdo te mir te kesaj bote,
e shijova ne kete jete
vetem ty
qe s'te kam puthur
pik ne zemer me ka mbet
edhe sot
kur te kujtoj
po e ndjej veten fajtor
te kam pas para syve
e s'te preka kurr me dore

Ref.:
Ne damar sonte
po me vlon gjaku
gjithqka shuhet
por jo dhe meraku
nje deshir eshte
diku thell ne mua
te ringjallen
mbi buzet e tua

S'ka adres
qe s'te kam kerkuar
te kam thirr miliona here
pa u qmall
me syte e shkruar
nuk besoj qe shpirti m'del
edhe sot
kur te kujtoj
po e ndjej veten fajtor
te kam pas para syve
e s'te preka kurr me dore

Ref.:
Ne damar sonte
po me vlon gjaku
gjithqka shuhet
por jo dhe meraku
nje deshir eshte
diku thell ne mua
te ringjallem
mbi buzet e tua (x3)

DËRGOI: