Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  86
 • Vendlindja:
 • Dumnicë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 70 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Sabri Hamiti është një poet i njohur. Sabri Hamiti lindi më 10 maj 1950 në Dumnicë, Podujevë, nga baba Hamit Hamiti dhe nana Mehreme Duriqi. U rrit në familje bashkë me tri motra e dy vllezër. 1957 Hyri në shkollën fillore në vendlindje. 1968 Mbaroi gjimnazin në Podujevë dhe u regjistrua në Fakultetin Filozofik të Prishtinës. Nisi botimet letrare në Bota e re e në gazeta e revista të tjera. Mori pjesë në demonstratat e studentëve në Prishtinë. I ndjekur nga policia, disa muaj jetoi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Argjend Hasani

Xhemë Karadaku

Agim Desku

Xhevdet Maloku

Tyran Prizren Spahiu

Bilall Maliqi

Avdush Canaj

Imer Raçi

Islam Balaj

Mehmet Bislimi

Tags: Sabri Hamiti


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet