Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
BIOGRAFIA: Sadije Aliti është një shkrimtare e njohur. Ka diplomuar në Universitetin e Shkupit, profesoreshë e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe, ku edhe ka magjsitruar në shkencat e letërsisë. Sadije Aliti më shumë se tre dekada në opinionin e gjërë është e njohur si gazetare, profesoreshë dhe mësimdhënëse e gjuhës shqipe, humaniste dhe aktiviste e sektorit qytetar sidomos në aspektin e fushëveprimit të të drejtave të grave, poete me 18 tituj të botuar. Vargu i Sadije Alitit, komunikon në disa gjuhë të bo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Anita Hoxha

Anila Varfi

Aferdita Beçiri

Natasha Limaj

Mimoza Bici

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Arsejda Gjyli

Fatmire Duraku

Viktoria Xhako

Tags: Sadije Aliti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet