Më mbaj mend (për 1 muaj)


Safet Igrishta - Fundi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fundi".
3. Video është e këngës "Fundi", por nuk këndohet nga Safet Igrishta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Safet Igrishta - Fundi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

19/04/2016

2016-04-19T17:00:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fundi" kënduar nga Safet Igrishta.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Safet Igrishta i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vullnet Zhuniqi - Fundi

Fundi po na vjen, qdo gje po shuhet
Sa do qe me dhemb, duhet t'thuhet
Te lendova shume, s'lash vend per fjal
Fajin e kam vet, mua po me vret

reff:
Sa do qe te deshta gabova, mes nesh asgje nuk mbet
Edhe pse nuk deshta, une besova se kjo do t'vlej
Te uroje ma t'mirat e botes, se ti i meriton
Me shaj e me thuaj, qdo te keqe e pranoj

Nuk lash vend per fjal, sdi ka tja mbaj
Skam lan vend, per asgje te mir
Shpirti po me dhemb, per ndarjen ton
Eshte dhe me veshtir, te them lamtumir

reff:
Sa do qe te deshta gabova, mes nesh asgje nuk mbet
Edhe pse nuk deshta, une besova se kjo do t'vlej
Te uroje ma t'mirat e botes, se ti i meriton
Me shaj e me thuaj, qdo te keqe e pranoj(2x)

Jericho - Fundi

Çdo ditë më afër fundit
Çdo ditë më afër të vërtetës, të vetmës
Çdo ditë më larg jetës
Çdo ditë më afër të vërtetës, të vetmës

REF:
E ne, ku jemi ne?
Askush nuk pyt,
bota na mashtron, mashtron

Koha pret sikur shpatë
dhe fjalët që i the
dhe gjurmët që i le
Diten e fundit do ti sjell

REF:
E ne, ku jemi ne?
Askush nuk pyt,
bota na mashtron, mashtron
Mashtron, mashtron, mashtron

Mc Anndy - Fundi

[ HooK ]

- "I always Try to do thing what nowone Can't Mind This...And I alway done this" ! [hahaha]

Verse I

Athu fundi vjen qysh n'perfundim vjen ky sen
Athu masnej kem me kon t'qet e ma zemra nuk na dhem
per as ni sen s'kem nevoj ma perkushtim
thjesht me njek pasoj t'asaj qka bonem den n'mbarim
parandalim nuk ka veq shpres ka hala
sikur ktu sikur atje athu njejt ki me pa
senet qe ktu jon a egzistojn hala
athu venin ku jom rrit un ma kurr nuk kom me pa?(Hë)
nuk po du me kan qishtut po du me nal
edhe nese drita vdekjes vjen un perpara kom mi dal
do bin n'depresion kur menojn fundi po vjen
a un qat moment pe pres nuk pom zinet veni ven
veq e di ni sen maje n'men njejt kom me kon si n'at ven
per qat arsye nuk jom shem per qet arsye nuk pom dhem
ndergjegjja m'len me flejt shlir mu ni mir
pa marr parasysh qka ndodh dej at'her se kom shtir
Qysh o me kon peace kur jem pjes e anarkis
Mbeshtetje I japum vet e I drejtohum parregullsis
si ven enigm se kupton gjuhen e drejtsis
as ni concept t'filozofiz po rrin truni pa leviz
truni herkulizem e perballon qdo kriz
me ni rresht pika dopt si akili I rrokt me shtiz(Hë)
hendikep please ok o shej e pafajsis
nuk perfundova me koncepte me ket sen veq ja kom nis.

[ Hook ]

- yeah!... I always Wonderin' What shall happen if i accomplish all my aims, and When i touch a paradise...Perhaps...Untouchable....Untouchable man.

Verse II

nese shum qart shihet ni menim
iluzionet t'majn nalt nuk arrin n'perfundim
menon per krijim menon ka erdhem n'ket mallkim
per ni momen je n'bot t'urrejtjes nuk menon hiq per pshtim
noshta kejt pahiri jena knej
noshta qdo krijes menon qka ka anej
dikush sun menon besom po un qart pe vrej
edhe n'kofshum kejt random une kom me lan ni shej
do pa faj desin, do pse thom vesin
do veten e shesin e do pak t'vertet si gjith mesin
per mu s'ka sen qe shihet e s'arrihet
ose thjesht veq po nihet po fundi nuk o ka I dihet
nese vet un jom enigma per sen s'ka fjalkryq shihet
nese vjen n'perfundim une jom momenti kyq dihet
Athu pej dites n'dit fundi veq po afron
Dej at'her Armageddon - deshifrim - Armageddon...!

[ HooK ]

- I know why they talkin'... i know what they want...they want u to lose man,
but I've told u I've told u that you'r not dedicated to losin' just kep walkin' am with u am on your side.

Verse III

Nuk do me than qe gjith senet qka I don
Gjith me kon tuat kaniher sun I bashkon
Armageddon kot munohesh sun e lufton
Si kaher ndjenjat ligen per ni moment se perballon
Si mos me pas munsi me zgjidh se ki as ni opsion
Si me kon deshifrim po fundi kerkun nuk t'qon
Si rrug qorre naj her a I vjen fundi menon
Si me hec me naj lugin veq me t'prek posht perfundon
Si I lidht midis hapsires e veq vetvetja ty t'qliron
T'pakten je me ni bindje qe drejtsia dominon
Aty ku drejtsia ligsien gjith e shkatrron
Aty ku veni ka jetsim veq I verteti e perballon
Aty ku qdo sen me njers e t'shtir e fiton
Nuk ka rren osht kejt drit ku t'ligun e qorron
Athu pej dites n'dit fundi veq po afron
Dej at'her Armageddon - deshifrim - Armageddon...!

[ Outro ]

- Ky sen njerzim, ky sen shkon per njerz, ky sen shkon per ata qe e kuptojn qe, shpesh her lypum diqka qe nuk e meritojm, shpesh her edhe e marrum, e marrum amo pasojat nuk i shohum,vjen pytja pse ka pasoja? ka pasoja se kena diqka qe nuk e meritojm, n'fakt pasojat jon visuale shihen, shihen po, " as ni her nuk e dim qe deri te ky ndeshkim KAH ERDHEM " ?! .
Më Shumë Këngë Nga Safet Igrishta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet