Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safet Rizaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Safet Rizaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Rrjedh prej nje Familje Kercovare 4 antareshe. Safet Rizaj eshte djali i Hamide Rizaj nga Kosova dhe Milaim Rizaj nga Kercova afer fshatit Trapqindoll,ka dhe nje Vella Ramazan Rizaj. Safeti ka nje djal: Argjendin. Merret me muzik qe nga viti 95. Ndersa kendon qe nga viti 2008.Tallava,Kenge Kercovare dhe ilahi. Iden per kendim ja dha daja i tij Naser Demelezi. Safet Rizaj eshte Producent dhe Mjeshter i Zerit ne Studionin e tij. Më datë 5 T...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentSubhanallah (2019)

Sa Mekate Duron Kjo Dunja (2015)

Kerkoj Falje O Zot (2014)

Jetoj Me Fe (2013)

Jemi Ndare (2013)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Evzi Kaja (Xiu)

Habil Akiku

Mustafa Ymeri

Gadaf Elmazi (Dafi)

Ylber Idrizi

Qendrim Lutfiu

Feta Gjoleka

Blerim Lutfiu (Beli)

Miki

Ylker Baliu

Tags: Safet Rizaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet