Më mbaj mend (për 1 muaj)

Safura Alizadeh

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Baku 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Safura Alizadeh është një këngëtare e huaj e njohur. Safura Alizadeh është një këngëtare, aktore dhe saksofoniste e Azerbajxhanit. Alizadeh mori pjesë në Eurovision Song Contest 2010, ku solli Azerbajxhanin në vendin e 5-të, me këngën "Drop Drip". Ajo më vonë lëshoi ​​albumin e saj debutues, Është Lufta ime, e cila u bë e mundur në disa vende evropiane. Debutimi i dytë i saj i vetëm "March On" u lirua në shtator. Babai i Safura Alizadeh është një piktor profesionist dhe nëna e saj është pianist dhe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

Eurovision

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Safura Alizadeh, Safura

Komente 0