A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Kuq E Zi

Kur po vishem ''kuq e zi''
Me shef dielli, edhe hana!
''Mbase yjet m 'kanë zili,
Lume qe ''shqipe më lindi nëna!

Më lindi lokja n 'tokë shqiptare,
Ku dhe kroi ''shqip gërget''
Te rijë e te reja si ''lastarë,
Lume për token qe i pret''

Kur po vishem ''kuq e zi''
E ne koke kam' 'kësule te bardhe''
Lume si ne qe kemi prite,
Me u be bashke n 'bashkim kombëtar!

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  216

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019