Sahit Shala Poezi
Sahit Shala

Tema: Poezi Për Atdheun


Kuq E Zi

Kur po vishem ''kuq e zi''
Me shef dielli, edhe hana!
''Mbase yjet m 'kanë zili,
Lume qe ''shqipe më lindi nëna!

Më lindi lokja n 'tokë shqiptare,
Ku dhe kroi ''shqip gërget''
Te rijë e te reja si ''lastarë,
Lume për token qe i pret''

Kur po vishem ''kuq e zi''
E ne koke kam' 'kësule te bardhe''
Lume si ne qe kemi prite,
Me u be bashke n 'bashkim kombëtar!

- Poezi nga Sahit Shala


- U dërgua nga SahitShala -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2