A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesit Tim

Mu drodh zemra me te parë,
"kokë tullacin "më ditar
ishte e vogël mendja ime,
të kuptoi terë k 'to ndryshime

Me te hyrë "ai" në klasë
desha vajit me ia "plasë
por ai sikur e kuptoi
mu ofrua, me ledhatoi

Vite, vite kanë kaluar
unë s'rri dot pa e kujtuar
kur arrinte n 'cep pranë shokut
zemra m 'rrihte si maçokut

Atë dhuratën qe ma fali
ishte libri “papagalli"
kush do të ishte ai njeri
qe "harron k 'to mrekulli

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  2796

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019