A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Pse Moj Zemër?

Herë po vijë ,herë s'po vij-e.
kush s,po te merrë vesh,
veq per hatër t,ksajë shoqërije.
Unë po rrijë tuj qeshë!

Kur me merr ne telefon.
Ah sa me rrahë zemra.
Per asgjë s'po ndryshon,
po mbetesh e njejta.

Si do t'shkoji kjo natë pa ty?
As vetë s'di me thanë.
shumë po ndihem ne vetmi.
Se ty s'te kamë pranë.

Herë ashtu, e herë kështu!
S'kalohet kjo jetë!
Nese zgjedhë me ndejë pa mu.
Vetem ke me mbetë!

- poem written by Sahit Shala


- Submitted by SahitShala -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  291

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019