Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Se Kam Dert!

Se kam dert, se qka thonë bota.
Jo, s'merzitem fare.
Por me vret, nje fjalë ejotja,
do mbetem ,beqare.

Kur i thoshe këto fjalë.
Te shihja në sy!
Nuk del gja, qe mund e ndal¨!.
Këte, dashuri.

Tash po shoh se ishe ndryshe.
Por është ba, shumë vonë.
Mua dhe ty, "jetën na e prishe".
Kështu te tanë po thonë!

Kot e ke, kur me therret.
Une s'kam cka me folë.
Nuk ka mbet nje pikë lezet.
Tash është vonë për lojë!

Nuk mërzitem, qka thotë bota.
Jo se kam dert fare.
thoshe nese, s'jam e jotja.
"Do mbetem beqare"!.

- poezi nga Sahit Shala


- Poezia u dërgua nga SahitShala -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  89