Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saim Prenku

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Dritan 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Saim Prenku është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Saim Prenku (sharki, u lind me 4 tetor 1972 në Dritan (Drenas). Merret me muzikë që nga viti1 985, filloi të këndoj me axhen e tij Ismajl Prenkun dhe djemtë e tij Agim e Afrim Prenku. Këndoi në grup me Izet Krasniqin e Sylë Krasniqin nga Shipitulla e Kastriotit. Prej vitit 2000 këndon me Haxhi Prenkun....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Saim Prenku

Komente 0