Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajana Kodheli

Sajana Kodheli
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 14 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  340
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Sajana Kodheli është këngëtare. Ajo është e vendosur për atë çka do dhe luan në piano që nga viti 2016. Sajana ka qenë përherë shumë aktive në aktivitetet kulturore të zhvilluara në qytetin e saj, ku shpeshherë është larguar duke rrëmbyer dhe çmime. Të këndojë është një nga gjërat që i pëlqen të bëjë më tepër. Preferencat e saj muzikore anojnë nga muzika klasike dhe jazz. Megjithëse një nga synimet e saj është të bëhet një deputete në të ardhmen, të jetë një këngëtare është padiskutim ëndrra e saj më e madhe.

Në vitin 2018, Sajana Kodheli merr pjesë në Voice Kids Albania.

Pjesemarrese ne Junior Fest Eurovision 2018 me kengen "Ylli Im", radhitur ne Top 5 ESC. Fituese e çmimit te parë në Festivalin Veror të Talenteve e vlersuar nga Robert Radoja.

Pjesemarrese ne Festivalin e 45-te te kenges per femije dhe fituesja e cmimit te pare 2019

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0