Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saimir Braho - Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty" kënduar nga Saimir Braho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Olta Boka - Per Ty

Te doja une si e marre
Por s'doja ta besoja
Ti bere hapin e pare,
Dhe une hezitoja

Ti erdhe si rreze e ngrohte
Per t'u strukur ne shpirtin tim
Ti dashurise tone i dhe forme
Pa pritur asgje ne kembim

REF:
Me duart shtrenguar
Beme foton e jetes
Kujtonim momentet
ne stolat e vjeter

Me duart shtrenguar
Me thoje te dua
Se asgje ne bote s'ka
me te shtrenjte per mua

Nje kenge per ty eshte pak
Je drite ne shpirtin tim
Per mua je gjithcka
Me shume se nje bekim

Ti erdhe si rreze e ngrohte
Per t'u strukur ne shpirtin tim
Ti dashurise tone i dhe forme
Pa pritur asgje ne kembim

Dn13El - Per Ty

e di tkom merzit edhe kur je kon ngzim
e di tkam bo me u ni keq ama jo me qellim
e di tkom bo fajtore edhe kur sje kon
e di zemra jem tperket ty jo tjeter kon
ajde mkallxo drejten e jo e jo vec rrena
ajde mkallxo qe fjalet jan tverteta
nga ty prisja me shum ti kishe vec nerva
lajkatare dole zemren teme e ka ajo tjetra


mkujtohet ajo koh kur ishim bashke
rrinim bashk dit e nat
ajo koh tash per mu per mu ka vdekur
ti tash per mu per mu je tretur
mallin qe kam per ty e kam hedhur
jo se desha une por ti mkishe shkelur

Kennz - Per Ty

Memu mo nuk je pot lus veten me ru
Kom rreziku kurgjo mos met mungu
Veq met pa tu kesh
Veq met pa ty vesh
T'gjuva me buk pse ma ktheve me gur
Un sjom qe bertas e nuk sillna si kafsh
Shum pytje pom bojn qysh mujta met dasht
T'Kqiat s'ti pash se fell en ty rash
Dashni smujte me jep veq mujte me marr
hëh
Tash je hi en menime
Sum besove po fole mas shpine
A peshe qka bam e nisem per urime
Murrem ngushllime
T'miren kur te hupsh qather e vlerson
Nis e t'mungon e sun e zavencon
Niva qe mu je ka m'lyp n'tjeter kon
Si un dikon sun e gjen as n'milion
Jena kan bashk gjdo nat
Kem prit mengjese bashk
Njoni tjetrin en krah
Njoni tjetrin afat
Un e ti yeah
Un e ti yeah
Un e ti yeah
E ke dit jom psikopat
E ke dit qe jom rrugaq
E ke dit jom drogirash
T'kqiat i kom pas en asht.
E ke dit yeah
E ke dit yeah
E ke dit yeah
E ty qefi metu prish un krejt boten e kom kall
Veten nuk kom mujt me nal
Se prej kontrolle kom dal
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Per ty diellin
E boj han
Per ty diten
E boj nat
Per ty veten keq e la
Veq buzqeshjen meta pa
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Veq per ty yeah
Per ty mo s'menoj
Se tash menon per veti
Une t'mungoj
Kur t'mungon ty kujdesi
Mos fol per mu be
Se un flas per veti
Un s'flas per ty
Se per ty flet i treti
E ke dit tash nuk jem bashk.
E ke dit tash nuk jem bashk
Em ke pas n'asht
E tkom pas n'asht
Qka me bo tash
Nuk jena bashk

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 01/12/2002
Festivali: Festivali i 41-të në RTSHMë Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:


Komente mbi këtë këngëSaimir Braho - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Saimir Braho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.