Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sajmir Braho - Nigjare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Une Besoj"

Komente

Asnjë Koment

25/03/2017

2017-03-25T20:59:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nigjare" kënduar nga Sajmir Braho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dava Gjergji. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

n'ty m'ka zan dashnia jare
n'ty m'ka zand dashnie
mi mur mend e mia, jare
mi mur mend e mia (2x)

(ref 2x)
nigjare, nigjare
kallma ni cigare
cigarja s'pom pihet
n'ty kam ra n'dashnie

n'ty jam dashuru jare
n'ty jam dashuru
ku po don mem cu, jare
ku po don mem cu

(ref 2x)

me ta pru dashnorin
jare hic nuk ban
se une jetes tende
ju bana kurban (2x)

(ref 4x)Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet