Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Braho - Te Dua O Det  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/01/2013

2013-01-05T18:36:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua O Det" kënduar nga Sajmir Braho.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Sajmir Braho i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vaçe Zela - Te Dua O Det

I kalter,
si syte e vashes sime
pa fund e gjere,
si e jona dashuri
se ti m'jep gezime,
e m'fal ma te kthjelltin frymezim
andaj zemra ime,
te do ty o det deti im...

Tonin Tershana - Te Dua O Det

O det të dua kur çel agimi
E të parën puthje me aq mall më uron
Në breg tend më lëshon mue gëzimi
O det I thellë sa shumë përngjason

E du trazimin tand të pafashitun
Veç ti m’magjeps dhe hovin tand e du
Më thërret dritë e jetës
Një kangë të flaktë me hartu
Më grish zani i jetës
një hymën të zjarrtë me këndu
Aaa... Një hymën të zjarrtë me këndu

I kaltër si sytë e vashës sime
Pafund e i gjanë si e jona dashuri
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Se ti m'jep gëzime
e më fal ma të kthjelltin frymzim
Andaj zemra ime të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im
Aaa... Të don ty o det deti im

Teksti Mark Gurakuqi
Më Shumë Këngë Nga Sajmir Braho:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet