Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili - Nën Maskë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hijen
Më ndjekin pas
Në rrugën time
Faniten një çast
Më hakërrohen
E përmbi kokë më qëndrojnë
Në gjunjë të jem per jetë
Duan të më shikojnë

Hiena ngado
Në luks-mjerim
Zhytur në një kolltuk
Të skuqur kanë sytë
Ai në gjuhë ka gjemb
Me jetën tënde qesh
Kur zemra jote dhemb
Ai nga pas përqesh

[REF.:]
Nën një maskë, të pashpirt'
Pa moral, bardhën-zi
Bëjn mahi, bardhën-zi
Ironi, marrëzi
Sa lakmi, e për çmim
Sa intrigë, e zili
Sa tundim, e marri
Pa besim

Hiena ngado
Në luks-mjerim
Zhytur në një kolltuk
Të skuqur kanë sytë
Ai në gjuhë ka gjemb
Me jetën tënde qesh
Kur zemra jote dhemb
Ai nga pas përqesh

[REF.:]
Nën një maskë, të pashpirt'
Pa moral, bardhën-zi
Bëjn mahi, bardhën-zi
Ironi, marrëzi
Sa lakmi, e për çmim
Sa intrigë, e zili
Sa tundim, e marri
Pa besim

Ata që gjakun të helmojnë
Kthetrat i fshehin kur të takojnë
Ata që lajkat s'ti kursejnë
Ata të shеsin kur nuk të blejnë
Ditën me diell t'lеdhatojnë
Dhe kur del hëna të kafshojnë
Lëkurë e fundit kur je mbetet
Duan që shpirtin ata të ndrrojnë

Ditën me diell t'ledhatojnë
Dhe kur del hëna të kafshojnë
Lëkurë e fundit kur je mbetet
Duan që shpirtin ata të ndrrojnë
Sajmir Çili
Publikimi: 01/12/2021
Festivali: Festivali I 60-Të Në Rtsh
Muzika: Sajmir Çili
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Sajmir Çili


Sajmir Çili - Nën Maskë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nën Maskë".
3. Video është e këngës "Nën Maskë", por nuk këndohet nga Sajmir Çili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sajmir Çili:


Komente 0