TEKSTESHQIP

Sajmir Çili
Ninulle Per Ty
Lyrics

Kur une iki larg
Nje mall me pervolon
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne

Qendroj une larg teje
Me shpirt te trazuar, jetoj
Per ty ne nota shkruaj

Fli dhe enderro, prane teje jam
Per ty jetoj
Fli dhe buzeqesh
Dhe kur jam larg
Zemra te ndjek
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti,
Larg i perveluar, per ty

Ref.
Kur ste kam prane te enderroj
Kur ty te shoh marr fryme jetoj
Je jeta vete, per ty une sot kendoj
Ndihem i gjalle kur ty te prek
Fjalet largohen
Se di as vete
Rreh zemra ime tek ti, ajo merr jete

Te flas me nuk mundem
Mendime me mundojne
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne
Qendroj une larg teje
Me shpirt te trazuar, jetoj
Per ty ne nota shkruaj

Fli dhe enderro, prane teje jam
Per ty jetoj
Fli dhe buzeqesh dhe kur jam larg zemra te ndjen
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti
Larg i perveluar per ty

DËRGOI: