Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Libohovë 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Sajmir Hide është një poet. Vitet fëmijërore dhe shkollën e ke kryer në Libohovë. Më pas mbaroi shkollën e mesme pedagogjike “Pandeli Sotiri” në qytetin e gjirokastrës. Studimet e larta i ndërpreu dhe u largua si emigrant në Greqi.Jetoi për disa vite me familjen e tij në Kavalla. Tani është kthyer në vëndlindje. Sajmiri librin e pare me poezi me titull, “ Bukuri që vret” e ka botuar d vjet më pare. Në proces redaktimi eshtë dhe libri i tij i tretë....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Veron Hoxhaj

Lulzim Kalaj

Ilir Koro

Agron Tufa

Gëzim Ajgeraj

Fehmi Pireva

Shkëlqim Ziraj

Blerim Bytyçi

Arben Kurteshi

Islam Idrizi

Tags: Sajmir Hide


Komente mbi këtë artist