Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Sajmir Hide
  • Vendlindja:
  • Libohovë 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Shtator 1970
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Nuk ka akoma asnjë votë

Sajmir Hide është shkrimtar. Vitet fëmijërore dhe shkollën e ke kryer në Libohovë. Më pas mbaroi shkollën e mesme pedagogjike “Pandeli Sotiri” në qytetin e gjirokastrës. Studimet e larta i ndërpreu dhe u largua si emigrant në Greqi.Jetoi për disa vite me familjen e tij në Kavalla. Tani është kthyer në vëndlindje. Sajmiri librin e pare me poezi me titull, “ Bukuri që vret” e ka botuar d vjet më pare. Në proces redaktimi eshtë dhe libri i tij i tretë.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet