TEKSTESHQIP

Sajmir Misku
Dy Pika Lote
Lyrics

Lashe dy pika lot te shpirtit tim ne nje xham te vjeter
dhe dy fjale te frikshme te zemres sime shkrova ne nje leter
dhe letren kur ta shkrova ty zemra me vajtoi
urimet me nje tjeter une 'ti dhashe dhe pse te dashuroj

ref:


Fryma do te ndalet,loti do te thahet
syri s'do te shikoje,zemra do te cahet
pergjithmone cdo gje mbaroi, e kote te jetoje (2x)

Kerkoj ndihmen tende zot i madh
heqe kete mallkim
Vazhdo kerkoi falje zotit lart qe vrave shpirtin tim
shpresoj qe kur te vuash ty dikush
te te vije ty prane se do te vrasi zemra ime
qe dikur ti e pate vrare.

ref:

Fryma do te ndalet,loti do te thahet
syri s'do te shikoje,zemra do te cahet
pergjithmone cdo gje mbaroi, e kote te jetoje (2x)

DËRGOI: