Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sali Mani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  37
(1944-2009)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Sali Mani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Sali Mani patriot nga Bujani i Kosovës, i cili u shqua veçanërisht në kryengritjen e përgjithshme të 1912-s dhe ishte ndër organizatorët e qëndresës së malësorëve të Krasniqit, Gashit e Bytyçit kundër forcave serbe....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tahir Drenica

Riza Daci

Agim Elmazi

Bajrush Doda

Isuf Berisha

Bashkim Sylaj

Hashim Shala

Zekë Lushaj

Dervish Shaqa

Nexhat Vitia

Tags: Sali Mani


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet