Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salih Bajrami-Krasniqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  35
(1919-1987)  
  • Vendlindja:
  • Llashka Drenoc 
BIOGRAFIA: Salih Bajrami-Krasniqi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Njëri ndër rapsodët më të mirë dhe më të njohur të Kosovës, Salih Bajrami-Krasniqi, i cili u lind më 1919 në fshatin Llashka Drenoc të Prekorupës komuna e Malishevës. Sipas pohimit të vetë Salihut ai filloi të këndojë qysh në moshën 6-7 vjeçare, kur babai i tij e mirrte me vete nepër dasma në ndeja e në ahengje të ndryshme.Në fillim përveç me babain Bajramin, (për të thuhet se ka qenë njëri ndër këngëtarët më të dalluar dhe është i pari që e soll...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Kenge Te Perjetshme (2019)

★★★★★

Kenge Dasmash 3

☆☆☆☆☆

Kenge Dasmash 2

★★★★★

Kenge Dasmash 1

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Tahir Drenica

Bashkim Sylaj

Bajrush Doda

Rizah Bllaca

Nexhat Vitia

Zekë Lushaj

Sali Mani

Dervish Shaqa

Hashim Shala

Isuf Berisha

Tags: Salih Bajrami-Krasniqi, Sali Bajrami-Krasniqi, Salih Bajrami, Sali Bajrami, Salih Krasniqi, Sali Krasniqi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet