Më mbaj mend (për 1 muaj)

Salim Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  36
BIOGRAFIA: Salim Arifi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore dasmash. Në vitin 2002, Salim Arifi publikon albumin "Kenge Dasmash". Më datë 1 Shkurt 2007, Salim Arifi publikon videoklipin "Hajde Me Mu". Në vitin 2011, Salim Arifi publikon albumin "Gezuar Viti 2011 Live". Në Dhjetor 2012, Salim Arifi merr pjesë në Fest Nota e Artë 2012 me këngën "100 Vjet Shtet". Në vitin 2015, Salim Arifi & Shyhrete Azizaj publikojnë albumin "Dasmen Po Jau Bajm Per Hajr". Në vitin 2017, Zyber Avdiu & Salim Arifi publi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Këngë Dasmash (2017)

Dasmen Po Jau Bajm Per Hajr (2015)

Gezuar Viti 2011 Live (2011)

Kenge Dasmash (2002)

Prej Nji Shpati...

Iliriana

Nje Cop Zemer Per Kosoven

Salim Arifi & Grupi Shkendia Live

Kendoj Per Ju

Syte E Xhevahires


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Baki Xhaferi

Berat Emini

Latuà

Agon Nimani

Viagra

Chika

Alban Emiri

Niku

Demir Zena

Osman Shehu

Tags: Salim Arifi, Selim Arifi, Salimi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet