TEKSTESHQIP

Salim Arifi
Konga Boshnjakut
Lyrics

po thrret pasha o more boshnjak
e kom mendjen ty me t`ba qirak
du met ba O bylygbash
du me te que o gjak e N`vllas
gjak e n`vlls o mej ba terbi
qe 3 vjet o spagujn vergine
e poj rrin mbretit karshi ej
ai boshnjaku o qka ka marue
atit un shpin besa ju ka gjue
fill ne gjake ai koka shkue
ne murat gjaken o koka qillue
a po nin ov more Murat
kam ardh sonte ti mem gjet konak e
edhe mbrena me ma que kit at e
me marue o pite me mjalt
qi smi ban o per 1 sahat e
ta dhash besen jav kam marr grat
tungjatjeta ov more boshnjak
o jem qillue ov thot more gjin t`ngrat
buk dhe kryp ov shpijat me kasht more
kem met ba o sante konak ej
do te bajm pite o edhe mjalt e
edhe mrena do ta qoj kete at e
kqyr qka bani o ai murati
ne shpin ju gjue besa qati ati
i kerkoj o llap e gollak ej
kush osht djal qe ma fal sabahin ?
vjen me mue ta rrethojme boshnjakun
osht ardh n`gjake po naj lyp niqahin
llap en gollak o jan tubue
at boshnjakun ma paskan rrethue
kur po del boshnjaku ne der e
300 pushke ja qprazen mejher e
thrret boshnjkau o kuku per mue
a osht jete sot un per me pshtue
t`kisha pas ore 1 plis te bardh e
kisha ik o more per qat mal
nashta thojshin ov qe jan qoban e
lufte e rrept aty osht marue
krejt zaptia ju paskan farue
veq boshnjaku o koka pshtue
kur po shkon boshnjaku te pasha
pe vet pasha ku i le zaptine
i lash ne gjake me mbledh vergine
pe vet pasha ku e le pishtolen
i lash gjake o me i rujt vorret
pe vet pasha ku ma lave atin
heeeeeej more sish per mue ej
ISH KAN MORE PER MURAAATIN.....

DËRGOI: