Më mbaj mend (për 1 muaj)

Samanta Karavella - Kenga E Gjyshes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  48

Sot një kënge do t'këndoj
veç për ty o gjyshja ime
e di mirë dhe s'e harroj
të shkaktova shumë trazime.
Këngën time ta kushtoj
e të falur unë të kërkoj
për shumë faje e gabime
netë pa gjumë edhe mundime.

Ti u zbardhe gjyshja ime
e çdo ditë një rrudhë ta shton
sa kokëçarje shqetësime
sjellja ime të shkaktoi.
Por ti je gjith mirë e mirë
edhe fajin fshehtas fal
t'jem e urtë unë kam dëshirë
porse vrullin dot s'e ndal.

Un fëmij kam qënë njëherë
e pranë zjarrit aty rrinja
më tregoje ti atëherë
shumë gjëra që s'i dija.
Unë dëgjoja gjithë çudi
plot kureshtje kënaqësi
e sa shumë nga ti mësoja
me sa vrull të përqafoja.

Shkuan vitet dhe tani
s'jam e vogël si atëherë
por unë gjyshe unë përsëri
ta prish qejfin ndonjëher
por se flas edhe sot
për çdo gjë ti më beson
e shikimi yt i dlirë
më jep forcë të jem e mirë.


Ky tekst u dërgua nga xheneta aliuSamanta Karavella
Renditja: Top 200
Publikimi: 16/12/2014


Samanta Karavella - Kenga E Gjyshes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Gjyshes".
3. Video është e këngës "Kenga E Gjyshes", por nuk këndohet nga Samanta Karavella.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Samanta Karavella:


Komente 5