Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sami Kallmi
  • Ditëlindja:
  • 22 Tetor
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  33

Sami Kallmi është këngëtar i njohur. Në vitin 2004, Sami Kallmi & Feruz Mustafov publikojnë albumin "Tak Tak Ne Zemer".

Më datë 22 Tetor 2012, Sami Kallmi publikon videoklipin "Takimi".

Më datë 18 Janar 2016, Sami Kallmi publikon videoklipin "Mercedesi".

Më datë 7 Tetor 2017, Ilia Basho publikon videoklipin "Per Te Njejten Femer", në bashkëpunim me Sami Kallmi. Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti, teksti u shkrua nga Arben Duka.

Më datë 6 Prill 2018, Klarita Shuli & Sami Kallmi publikojnë videoklipin "Arome Myzeqeje". Muzika e këngës u punua nga Sami Kallmi & Rino Boci, teksti u shkrua nga Sami Kallmi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Rino Boci.

Më datë 10 Korrik 2019, Petrit Vullkani publikon videoklipin "Vajze E Bukur Lajkatare", në bashkëpunim me Sami Kallmin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sami Kallmi.

Më datë 17 Dhjetor 2019, Sami Kallmi publikon videoklipin "Çameria Ime".

Më datë 10 Shtator 2020, Sami Kallmi publikon videoklipin "Dashuria E Nenes". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Sami Kallmi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0