A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sami Yusuf

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Tehran 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
BIOGRAFIA: Sami Yusuf është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Sami Yusuf lindi në korrik të vitit 1980 nga një familje me prejardhje muzikore nga Irani. Në moshë të re mësoi t'i binte disa instrumenteve, të këndonte dhe të shkruante tekste këngësh. U edukua në shumë shkolla muzikore, duke mos e përjashtuar edhe Royal Acaddemy Of Music In London. Prej vitit 2003 Sami Yusuf promovoi albumin e parë "Al-Muallim", më vonë edhe të dytin "My Ummah" që shitën rreth 5 milion kopje. Videoklipet e tij u shikuan nga Yo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mika

Tom Boxer

Don Omar

Tito El Bambino

Bobby Valentino

Josh Turner

Ron Pope

Ne-Yo

David Bisbal

Arash


Tags: Sami Yusuf

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019