Sara Elshani
Sara Elshani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Mosha:
  • 12 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Maj 2010
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi

Biografia

BIOGRAFIA: Sara Elshani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Sara për herë të parë merr pjese në festivalin mbarëkombëtar të këngës për fëmijë ediconi i 59,ku u mbajt në Shkodër,Shqiperi.Aty merr pjese me këngën "Prinder Përfekt" ku shpërblehet me çmimin e 3-të nga juria profesionale! Me date 1 qershor te vitit 2019, Sara Elshani merr pjese ne festivalin "Theranda Fest" dhe aty shpreblehet me venden e III dhe çmimin e publikut.Po ashtu ajo me date 31 korrik po te ate viti merr pjese dhe tek "Vjen vera k...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0