Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sara Mulliqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 15 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Sara Mulliqi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Sara është edhe anëtare e rregullt e korit "Cicërimat" në Mitrovicë, ku edhe do vazhdoj me tutje te meret me këto aktivitete. Ka filluar qe te meret me muzike qe nga mosha 5 vjeqare, fillimisht kendoi "Qikilushi" me motren e saj ne festivalin "Ylberi" 2011 në Shkup. Kjo kenge u shperblye me vendin e 3-te nga juria profesionale. Tekstin dhe muziken e kesaj kenge e ka bere Lirije Halili Koshi, ndersa orkestrimin Afrim Avdyli. Në Korrik 2014, Sar...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Blerta Curri

Rita Daklani

Eanda Nishevci

Blinera Jashanica

Fatlinda Leku

Lorena Shala

Vesa Hamdiu

Urtina Ramadani

Arsa Dervishi

Finesa Sadiku

Tags: Sara Mulliqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet