Më mbaj mend (për 1 muaj)


Sardi Strugaj - Pushtet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pushtet".
3. Video është e këngës "Pushtet", por nuk këndohet nga Sardi Strugaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sardi Strugaj - Pushtet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Sardi Strugaj

Komente

Asnjë Koment

22/05/2020

2020-05-22T18:00:11+00:00Ja e more dhe të bukurën
s'të mjaftoi
Doje dhe pushtet e more
ti prapë bosh

Në fund të fundit ti kërkon
të mbijetosh
A të rreh gjithçka ke dashur
në krahëror?

Pyet veten ti çdo natë,
para se të flesh ti hap syte,
shiko e mbylli prapë

A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?
A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?

Ku e ke atë që don,
kush je sot?
Kiahe ëndrra, per to luftoje
Çfare ke sot?

Kush është kamuflazhi jot
për Dashurinë?
Me çfarë e ngroh ti zemrën natën,
kur ke frikë?

A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?
A je sot, ti pyete veten, a je sot
Ai që ti ke dashtë?

Muzika: Sardi Strugaj
Teksti: Sardi Strugaj

Më Shumë Këngë Nga Sardi Strugaj:


Komente mbi këtë këngë