Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sardi Strugaj - A Ja Thash Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ka kalu dhe koha, por nuk më mjaftoi
Si më than veprova, se harrova dot
Thonë që dashuria vjen vetëm një herë
Si të kem besim unë prap se do ta gjej

Kur veten tek ti e pashë, e kur nuk jam i paqartë
Nëse në dorë do ta kisha, do të zgjidhja prap ty
Se vetëm ti ma bën natë, ditën time më pa fat
Dhe unë aty, si i verbër, do të zgjidhja prap ty

A ja thash, sa e bukur ishte bërë atë natë
Po ajo e bukur është çdo natë
A ja thash, se pa të mu gjumi sdo më marrë
Se as në ëndrra mua sdo më dalë

Prit dhe pak më thanë që ta harrosh
Nuk munda të prisja, se harrova dot
Një shkëndijë në zjarr u kthye e më dogj
Gjithçka të përkryer që më vret dhe sot

E veten te ti e pashë, nuk isha unë i paqartë
Nëse në dorë do ta kisha,do të zgjidhja prap unë
Vetëm ti bëre natë, ditën time më pa fat
E aty si të verbër digjeshim të lumtur

A ja thash, sa e bukur ishte bërë atë natë
Po ajo e bukur është çdo natë
A ja thash, se pa të mu gjumi sdo më marrë
Se as në ëndrra mua sdo më dalë

Ky tekst u dërgua nga Amanda MihajPublikimi: 10/12/2021
Teksti: Sardi Strugaj
Video Produksioni: Matefilms
Produksioni: Sardi & Eugen Herri
Arrangement: Eugen Herri
Mix/Master: Lorenc Aliaj (Avaxus)
Guitar: Ergys Turku
Drums: Eugen HerriSardi Strugaj - A Ja Thash
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Ja Thash".
3. Video është e këngës "A Ja Thash", por nuk këndohet nga Sardi Strugaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sardi Strugaj:


Komente 0