Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sazan Mecani - Mora Rrugen Per Janine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Etnik Volumi 2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mora Rrugen Per Janine" kënduar nga Sazan Mecani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eli Fara - Mora Rrugen Per Janine

Mora rrugën për Janinë
Isha vetëm.
Bashkë me arabaxhinë
E po natën-e.
Atje më zunë pusinë
E po natën-e.
Copë e copë më bënë mëlçinë
Edhe zemrën-e.
Mora rrugën për Janinë
E po natën-e
Atje më zunë pusinë
E po natën-e.

Irini Qirjako - Mora Rrugen Per Janine

Morra rrugen per Janine
Isha vetem

Morra rrugen per Janine
Isha vetem x2

Bashke me arabaxhine
Apo naten x2

Naten e o

Rruges me zune pusine
Apo naten x2

Copa-copa ma bene melçine
Edhe zemren x2

Zemren more o

Kenge Popullore - Mora Rrugen Per Janine

Mora rrugën për Janinë,
isha vetëmë.
Mora rrugën për Janinë,
isha vetëmë.
Bashke me karabaxhinë,
atë natë.
Bashke me karabaxhine,
atë natë
Atje më zunë pusinë,
atë natë.
Atje më zunë pusinë,
atë natë.
Copa-copa bënë mëlçinë,
edhe zëmrënë.
Copa-copa bënë mëlçinë,
edhe zëmrënë.

Kendojne gjashte bilbila
tre te kuqe tre jeshila
tre te kuqe tre jeshila
cili te pelqen moj bije
cili te pelqen moj bije
ai qe kendon me mire
ai qe kendon me mire
Kendona bilbil kendo kendo-na
neper baxhet me limon kendona
neper baxhet me limon, me limon kendona
Oh kendon bilbili mi goce ne baxhe
oh c’me ka zene me ty maraku i pare
te ullirei i kodres prite djalin se po vjen
prite djalin se po vjen kam nji llave e do t’ja them
nje kujtim te paharru do ta them se prap te du
Oh kendon bilbili mi goce ne qershie
o dil ta sho o moi shpirt o syn e zie
Po te pres me padurim kam ne zemer nji kujtim
nji kujtim te paharru po ta them
se prap te du.
Më Shumë Këngë Nga Sazan Mecani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet