Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Scorpions

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Scorpions është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjermane rok më të njohura në skenen ndërkombëtare. Shpesh ata njihen si nismëtarët e të ashtuquajturës Powerballade. Këngët e tyre më të njohura janë "Rock You Like a Hurricane" (Ju rokojmë si uragan) dhe disqet njëkëngëshe "Wind of Change" (Era e ndryshimeve), "No One Like You" (Askush nuk është si ti...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nirvana

Aerosmith

Linkin Park

Dope (Us)

High School Musical

Hepsi

Aventura

Us5

Doors

Las Ketchup

Tags: Scorpions, The Scorpions


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet