Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sead Muqa (Sei)

Sead Muqa (Sei)
  • Emri i Vërtetë:
  • Sead Muqa
  • Vendlindja:
  • Pejë 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Sead Muqa (Sei) është instrumentist i njohur. Sead Muqa i njohur ndryshe me emrin artistik "Sei" eshte nje nder klarinetistet me te mire ne Kosovë. Ai eshte nje instrumentist i shkelqyer. Ai luan ne dia instrumente si: klarinet, piano, saksofon etj. Ai bashkpunon me kengetarë të ndryshem ka bere shume bashkpunime dhe kenge te zhanrit popullor me kengetarin e mirnjohur "Ramadan Krasniqi - Dani". Ai ka bere shume kenge instrumentale. Poashtu ai ka nxjerr edhe albumin e tij instrumental sebashku me Machiato Band,një album ky i cili perfshiu 6 melodi. Aktualisht ai punon si Profesor ne Shkollen e muzikës "Halit Kasapolli" në Pejë.

Më datë 30 Qershor 2009, Sead Muqa publikon videoklipin "Të Këputa Si Një Lule".

Më datë 21 Shtator 2011, Sead Muqa & Ervin Gonxhi publikojnë videoklipin "Gjigantet".

Më datë 2 Tetor 2016, Sead Muqa (Sei) publikon videoklipin "Erdelezi".

Më datë 2 Dhjetor 2016, Sead Muqa (Sei) publikon videoklipin "Rrjedh Ne Kenge E Ligjerime".

Në vitin 2016, Sead Muqa (Sei) publikon albumin "Air Sei".

Më datë 17 Qershor 2017, Baboo Darabuka & Dj Benity publikojnë videoklipin "Çok Güzel", në bashkëpunim me Sei. Muzika e këngës u punua nga Artan Rexhepi. Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 15 Janar 2020, Isa Alitaj publikon videoklipin "Veq Niher", në bashkëpunim me Sein.

Më datë 8 Maj 2020, Sead Muqa (Sei) publikon videoklipin "Lingo Lingo (Remake)", në bashkëpunim me Faruk.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0