Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sedat Kuçi

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Sedat Kuçi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Këngëtari dhe kantautori i këngës së lehtë Sedat Kuçi, nga viti 1986 është pjesëmarrës në festivalin “Zambaku i Prizrenit” në cilësi këngëtari, kompozitori, mysafiri special dhe anëtar jurie. Si pjesëmarrës në disa festivale në Shqipëri në vitet 2008-2009 nga juritë profesionale ka qenë i shpërblyer me diplomë “Interpretimi me origjinalitet të lartë artistik i këngës popullore qytetare” dhe mirënjohje “Këngëtar i shquar i këngës prizrenase." Figu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Visar Peja

Kerim Palloshi

Ismet Peja

Fatos Furra

Mentor Mripa

Land Korçari

Kadan Duraj

Morris

BB Poqi

Mili Sallauka

Tags: Sedat Kuçi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet