Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sedat Kuçi - Nostalgji Për Qytetin Tim Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Une e mora rrugen ne Prizren me ardhe
Kujtimet me kthyen n'ato koh'ra t'vjetra
Athua Prizreni eshte si q'e kam lene
Me ate bukuri, o me fshehtesite e veta

Refreni
Nese vjen n'Prizren e pine uje t'Shadervanit,
kahdo qe te shkosh n'Prizren prape ke me ardhe,
Nese vjen nje here prape malli ka me t'marre,
Me mire se n'Prizren o askund n'bote nuk ka.

Kur erdha n'Prizren une dola n'Shadervan,
Aty nuk takova askend prej miqve t'vjeter,
gjithçka ka ndryshuar s'eshte me si me pare,
As kendohej, as degjohej ajo kenge e vjeter.

Refreni
Nese vjen n'Prizren e pine uje t'Shadervanit,
kahdo qe te shkosh n'Prizren prape ke me ardhe,
Nese vjen nje here prape malli ka me t'marre,
Me mire se n'Prizren o askund n'bote nuk ka.


Sedat Kuçi - Nostalgji Për Qytetin Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nostalgji Për Qytetin Tim".
3. Video është e këngës "Nostalgji Për Qytetin Tim", por nuk këndohet nga Sedat Kuçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0