A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefë Duraj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  146
  • Vendlindja:
  • Mazrek 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Sefë Duraj është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar. Sefë Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare

Dikur Për Mu Je Shkri (2019)

S'ka Si Zemra (2017)

Dashurise (2015)

Je Perfekte (2012)

Sikur Ta Dija (2011)

E Para Dhe E Fundit (2008)

Zjarri I Dashuris (2006)

Pa Ty (2002)

Pa Njeri Tjetrin

Ne Zemer Te Ruaj


» Dërgo Një Këngë »

Rrushe
1000 Zemra
Mos Më Harro
Mesazhi
Dikur Për Mu Je Shkri
Me Thuaj Po
Ilaqi Jem 2019
Një Këngë Sa Një Jetë
Dashnija Jem
Ti S'ke Faj


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Mentor Kurtishi

Redon Makashi

Olen Cesari

Gena

Sinan Hoxha

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Blero

Sinan Vllasaliu

Avni Mula


Tags: Sefe Duraj, Sef Duraj

Sefë Duraj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019