Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sefe Duraj

Vendlindja: Mazrek  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 45 Vjeç
Ditëlindja: 24 Qershor 1972
Shenja e Horoskopit: Gaforrja

Këndon kryesisht: Tallava

Rryma të tjera: Popullore Moderne Popullore Dasmash

Sefe Duraj është një këngëtar shumë i njohur. Është një nga këngëtarët e parë i cili solli muzikën pak më ndryshe në tregun muzikor shqiptar dhe i pari në atë kohë që çdo produksion donte ta kishte në shtëpinë e tij. Është fjala për këngëtarin Sefë Duraj, i cili vazhdon të jetë me punën e tij të qetë, një këngëtar shumë i kërkuar.

Sefe Duraj lindi ne fshatin Mazrek te Hasit. Ai qe i vogel u shperngul ne Prishtine dhe me zerin e tij te mahnitshem, u be i njohur ne mbare Kosoven. Kohet e fundit ka realizuar edhe nje duet me kngetaren e njohur Ryva Kajtazin. Kënga është e zhanrit pop me përzierje të pop folk. Videoklipi i kësaj kënge është punuar nga ASHA. Për muzikën dhe orkestrimin është kujdesur Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e ka shkruar Arsim Bunjaku.

» Dërgo Korrigjime »


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  113

  • Sefe Duraj ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Sefe Duraj »
teksteshqip.com © 2007 - 2017