Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefedin Xhafolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1950-2020)  
  • Vendlindja:
  • Drenovc 
BIOGRAFIA: Sefedin Xhafolli është një poet i njohur. Pas një sëmundjeje të rëndë pushoi së rrahuri zemra e poetit atdhetar, publicistit, ish- gazetarit të Radio Prishtinës Prof. Sefedin Xhafolli (Berisha). Poeti ka lindur në fshatin Drenovc të Prishtinës, më 28 mars 1950 në një familje bujare dhe me tradita atdhetare. Ishte fitues i disa çmimeve letrare kudo në trojet shqiptare dhe autor i dhjetëra vëllimesh poetike....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Enver Gjerqeku

Sulejman Krasniqi

Mehmet Bislimi

Adem Zaplluzha

Avni Azizi

Xhemil Bytyçi

Mehdi Krasniqi

Fahredin Shehu

Kenan Berisha

Ali Huruglica

Tags: Sefedin Xhafolli


Komente mbi këtë artist