TEKSTESHQIP

Sekondari
Kur Nuk Te Kam Prane
Lyrics

[ref.]
te duaa
arsyja vetme per mua je vec ti
te duaa
ty ta kam fal edhe jeten te lutem me prit
te duaa
ti je gjithcka qe me mbron me frymezon me beson
se te duaaa
je ajo qe frymen ma ndalon

Hey kur nuk te kam un pran shume e ndjej
foc nuk gjej
kerkoj nje drite qe rrugen tma rrefej
por prap asgje nuk gjej
Kur mendoj syt e tua
shkelqim ne drite
floket e tu un i prekja me plot deshir
endrrat e mia kaluan ne meshir
tani i vetem eci lamtumir

[2x]
ej a kam te drejt te tkerkoj dicka
nje fjale e len pergjys qe nuk ta thash
nje dhimbje forte qe tani me pershkron
me fal per gabimet por prap eshte vone

[ref.]
te duaa
arsyja vetme per mua je vec ti
te duaa
ty ta kam fal edhe jeten te lutem me prit
te duaa
ti je gjithcka qe me mbron me frymezon me beson
se te duaaa
je ajo qe frymen ma ndalon

i pushtuar nga gabimi nuk gjej qetsi
nje plage e rende qe me dhemb mu krijua nga ti
te lutem kthehu prap se jam ne vetmi
mos e merr personale eshte thjesht
dedikim
dhe kur t'hapesh albumin
shiko foton ton
kur ta prekesh ngadale
akoma mendon
aty do t'gjendem per ty
ne cdo minut
dhe per...t'verteten
fajin hedh tek un

[2x]
ej a kam te drejt te tkerkoj dicka
nje fjale e len pergjys qe nuk ta thash
nje dhimbje forte qe tani me pershkron
me fal per gabimet por prap eshte vone

[ref. 4x]
te duaa
arsyja vetme per mua je vec ti
te duaa
ty ta kam fal edhe jeten te lutem me prit
te duaa
ti je gjithcka qe me mbron me frymezon me beson
se te duaaa
je ajo qe frymen ma ndalon

DËRGOI: